Niepubliczne Przedszkole na Akacjowej działa na podstawie statutu i wpisu do ewidencji szkół i placówek niepublicznych Gminy Podkowa Leśna nr 5/2011. Posiadamy pozytywną opinię Państwowej Inspekcji Sanitarnej w Grodzisku Mazowieckim dotyczącą bezpieczeństwa i higienicznych warunków pobytu dzieci w naszym przedszkolu oraz pozytywną opinię Powiatowej Straży Pożarnej w Grodzisku Mazowieckim dotyczącą zabezpieczenia przeciwpożarowego w przedszkolu.

Przedszkole usytuowane jest na dużej i atrakcyjnej działce o powierzchni 2500 m2. Teren działki z bezpiecznym placem zabaw, miejscem do nauki jazdy na rowerze czy hulajnodze, w całości jest do dyspozycji dzieci. Dzieci swobodnie mogą bawić się w bliskim kontakcie z przyrodą, na świeżym powietrzu, w miejscu zacisznym i bezpiecznym. Dużym plusem jest lokalizacja Przedszkola na Akacjowej w pobliżu stacji kolejki WKD Podkowa Leśna Wschodnia.

Zajęcia dydaktyczno wychowawcze w Przedszkolu na Akacjowej prowadzone są w oparciu o program zatwierdzony przez MEN. Program ten realizują z dziećmi doświadczeni pedagodzy – absolwentki pedagogiki wczesnoszkolnej i edukacji zintegrowanej. Dzieci 6 letnie realizują program rocznego przygotowania przedszkolnego (zerówka). W trakcie roku pedagog dwa razy wykonuje diagnozę pedagogiczną dziecka (październik i kwiecień). W czerwcu dzieci są badane przez psychologa pod kątem gotowości szkolnej. Rodzice otrzymują pisemną informację od pedagoga o gotowości dziecka do podjęcia nauki w szkole podstawowej.

W przedszkolu jest też pedagog specjalny, który może pracować z dziećmi z różnymi problemami. W razie potrzeby współpracujemy również z rehabilitantem i specjalistą integracji sensorycznej. Wszystkie dzieci objęte są opieką logopedy, w razie potrzeby logopeda pracuje indywidualnie z dzieckiem. Przedszkole współpracuje również z psychologiem z wieloletnim stażem.

Uzupełnieniem programu podstawowego MEN są zajęcia dodatkowe, między innymi:

- zajęcia taneczne

- zajęcia plastyczne

- zajęcia rytmiczne

- piłka nożna

- joga

- karate

- zajęcia dotyczące przestrzegania zasad dobrego wychowania

- język angielski

- język hiszpański

Od lat współpracujemy z podróżnikami z "Poznajemy Świat", którzy rozwijają u dzieci pasję do podróżowania.